Ουζουνίδης: «Μπορούσαμε να πάρουμε πιο ευρεία νίκη»

Απόλυτα δίκαια χαρακτήρισε τη νίκη της ομάδας του επί του Ολυμπιακού (1-0) ο Μαρίνος
Ουζουνίδης, τονίζοντας πως οι «πράσινοι» θα μπορούσαν να κερδίσουν με μεγαλύτερο σκορ.

Αναλυτικά όσα δήλωσε στη Nova ο τεχνικός του Παναθηναϊκού μετά το φινάλε του ντέρμπι στη Λεωφόρο:

«Νομίζω ότι το αποτέλεσμα θα μπορούσε να είναι πολύ πιο ευρύ για τον Παναθηναϊκό, δημιουργήσαμε και χάσαμε κλασικές ευκαιρίες για γκολ. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε τη δυνατότητα να πετύχουμε ένα δεύτερο τέρμα αλλά και στο δεύτερο ημίχρονο συνέβη το ίδιο, παρότι ήμασταν λιγότερο απειλητικοί όπως είναι φυσιολογικό, καθώς δεν μπορείς να πιέζεις με τον ίδιο τρόπο τον αντίπαλο επί 90 λεπτά.

Είχαμε ευκαιρίες για να τελειώσουμε το παιχνίδι νωρίτερα, δεν απειληθήκαμε σε κανένα σημείο του αγώνα από τον Ολυμπιακό εκτός από τις στατικές φάσεις στις οποίες είναι πάντα επικίνδυνος. Είχαμε συγκέντρωση, καλή οργάνωση και πετύχαμε μια πολύ δίκαιη νίκη. Τον κόσμο μας τον θέλουμε συνέχεια κοντά μας, όχι μόνο στα ματς με τον Ολυμπιακό. Όπως είπα και χθες στις δηλώσεις μου, θέλουμε περισσότερα πράγματα εκτός από το να νικάμε τον Ολυμπιακό, προκειμένου να βελτιωθούμε ως σύλλογος. Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι και σοβαροί σε όλες τις αναμετρήσεις».