Οι όμιλοι και το πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδος - sportsnewsgreece

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Post Top Ad

Post Top Ad

Responsive Ads Here

Δευτέρα, 15 Σεπτεμβρίου 2014

Οι όμιλοι και το πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδος

Ολοκληρώθηκε η κλήρωση της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας  με τον Ολυμπιακό να είναι στον ίδιο όμιλο με Πανιώνιο, Φωστήρα, Παναχαϊκή και ο Παναθηναϊκός με Χανιά, Παναιτωλικό και Ολυμπιακό Βόλου.

Αναλυτικά η κλήρωση της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας
1ος όμιλος
Ολυμπιακός
Πανιώνιος
Φωστήρας
Παναχαϊκή

2ος όμιλος
ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα
Κέρκυρα
Απόλλων Καλαμαριάς

3ος όμιλος
ΟΦΗ
Ξάνθη
Νίκη Βόλου
Ζάκυνθος

4ος όμιλος
Λεβαδειακός
Πλατανιάς
Εθνικός Γαζώρου
Ηρακλής

5ος όμιλος
Ατρόμητος
Πανθρακικός
ΑΕΚ
Ηρακλής ψαχνών

6ος όμιλος
Εργοτέλης
Βέροια
Ερμιονίδα
Απόλλων Σμύρνης

7ος όμιλος
Αστέρας Τρίπολης
Καλλονή
Τύρναβος
Αιγινιακός

8ος όμιλος
Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός
ΑΟ Χανιά
Ολυμπιακός Βόλου

*Από κάθε όμιλο προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

1ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/24/25 Σεπτεμβρίου)
Πανιώνιος-Φωστήρας
Παναχαϊκή-Ολυμπιακός

2η αγωνιστική (28/29/30 Οκτωβρίου)
Ολυμπιακός-Πανιώνιος
Φωστήρας-Παναχαϊκή

3η αγωνιστική (02/03/04 Δεκεμβρίου)
Φωστήρας-Ολυμπιακός
Πανιώνιος-Παναχαϊκή

2ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/24/25 Σεπτεμβρίου)
ΠΑΣ Γιάννινα-Κασσιόπη
Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΑΟΚ

2η αγωνιστική (28/29/30 Οκτωβρίου)
ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Κασσιόπη-Απόλλων Καλαμαριάς

3η αγωνιστική (02/03/04 Δεκεμβρίου)
Κασσιόπη-ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Καλαμαριάς

3ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/24/25 Σεπτεμβρίου)
Skoda Ξάνθη-Νίκη Βόλου
Ζάκυνθος-ΟΦΗ

2η αγωνιστική (28/29/30 Οκτωβρίου)
ΟΦΗ-Skoda Ξάνθη
Νίκη Βόλου-Ζάκυνθος

3η αγωνιστική (02/03/04 Δεκεμβρίου)
Νίκη Βόλου-ΟΦΗ
Skoda Ξάνθη-Ζάκυνθος

4ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/24/25 Σεπτεμβρίου)
Πλατανιάς-Εθνικός Γαζώρου
Ηρακλής-Λεβαδειακός

2η αγωνιστική (28/29/30 Οκτωβρίου)
Λεβαδειακός-Πλατανιάς
Εθνικός Γαζώρου-Ηρακλής

3η αγωνιστική (02/03/04 Δεκεμβρίου)
Εθνικός Γαζώρου-Λεβαδειακός
Πλατανιάς-Ηρακλής

5ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/24/25 Σεπτεμβρίου)
Πανθρακικός-ΑΕΚ
Ηρακλής Ψαχνών-Ατρόμητος

2η αγωνιστική (28/29/30 Οκτωβρίου)
Ατρόμητος-Πανθρακικός
ΑΕΚ-Ηρακλής Ψαχνών

3η αγωνιστική (02/03/04 Δεκεμβρίου)
ΑΕΚ-Ατρόμητος
Πανθρακικός-Ηρακλής Ψαχνών

6ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/24/25 Σεπτεμβρίου)
Βέροια-ΑΕ Ερμιονίδαας
Απόλλων Σμύρνης-Εργοτέλης

2η αγωνιστική (28/29/30 Οκτωβρίου)
Εργοτέλης-Βέροια
ΑΕ Ερμιονίδας-Απόλλων Σμύρνης

3η αγωνιστική (02/03/04 Δεκεμβρίου)
ΑΕ Ερμιονίδας-Εργοτέλης
Βέροια-Απόλλων Σμύρνης

7ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/24/25 Σεπτεμβρίου)
Καλλονή-Τύρναβος
Αιγινιακός-Αστέρας Τρίπολης

2η αγωνιστική (28/29/30 Οκτωβρίου)
Αστέρας Τρίπολης-Καλλονή
Τύρναβος-Αιγινιακός

3η αγωνιστική (02/03/04 Δεκεμβρίου)
Τύρναβος-Αστέρας Τρίπολης
Καλλονή-Αιγινιακός

8ος όμιλος
1η αγωνιστική (23/24/25 Σεπτεμβρίου)
Παναιτωλικός-Χανιά
Ολυμπιακός Βόλου-Παναθηναϊκός

2η αγωνιστική (28/29/30 Οκτωβρίου)
Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός
Χανιά-Ολυμπιακός Βόλου

3η αγωνιστική (02/03/04 Δεκεμβρίου)
Χανιά-Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός-Ολυμπιακός Βόλου

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Post Top Ad

Responsive Ads Here